Krejčovská dílnička pro Barbie a Tonner


ARTSY
Jmenuji se Jana Edrová , jsem z Čelákovic a
moje profese je dámská krejčová.Šítí na panenky je moje velká záliba, která se mi stala i zaměstnáním.Vítám všechny podobně tvořivé lidičky, které uchvátila tato mini moda na panenky ,ale i náhodné zbloudilce, kteří přišli nakouknout do světa panenek.

ESHOP : http://www.oblecky-na-barbie.cz
EMAIL : janaedrova@seznam.cz
TEL. 606499128

ikona

Prodej oblečků zde -eshop

MŮJ DIÁŘ

ESHOP O PRÁZDNINÁCH

30. června 2014 v 20:42 | yourcandy
Fungování eshopu během prázdnin :
Každou objednávku musím ručně potvrdit, takže pokud si objednáte a nepřijde Vám info k platbě, znamená to, že momentálně nemám přístup k pc a jsem někde na prázdninách. Ale budu se snažit být k dispozici , jak jen to bude možné.Déle jak týden se nikde nezdržím.
Také už přijímám objednávky na Vánoce,a věřte , že to opravdu není brzo.Po loňské zkušenosti.... :-)
Přeji všem krásné prázdniny, plné slunce a pohody :-)
Jana

Dne 30.6.2014 jsem do eshopu přidala spoustu nových oblečků :-)Facebook

6. února 2014 v 22:12 | yourcandy
Ráda bych vás pozvala na můj facebookOblečky pro Barbie


Oblečky pro Barbie

Štastný nový rok 2014

1. ledna 2014 v 19:04 | yourcandy


Milí přátelé, známí,blogeři,zákazníci i náhodní kolemjdoucí :-)

Ráda bych Vám popřála vše nejlepší do nového roku 2014,hodně zdraví , štěstí, lásky, spokojenosti ,
ať se Vám vše daří :-)

Chtěla bych také poslat velké poděkování všem mým zákaznikům,za velkou trpělivost a milé jednání .Bylo to pravé předvánoční několikaměsíční šílenství- a vyhovět všem,bylo velmi náročné.Přeci jen to vymýšlím a šiji sama.Děkuji Vám ,byly jste skvělí a také za milé emaily a sms.Už jsem si také trochu odpočinula a v průběhu ledna budu vkládat novinky na můj eshop a také bych chtěla eshop více vylepšit.

Těším se na rok 2014, myslím,že bude báááječný :-) ! JanaVýlet do Křižánku

24. května 2013 v 18:06 | yourcandy


Já a náš průvodce :-) Můj taťka, železný dědek.Do sedmdesátky už jen skok, ale navzdory cukrovce a problémy s ní spojené, má neuvěřitelnou vitalitu.
Jen málokdo v jeho věku, ráno sedne na obyčejné kolo,navíc bez helmy a udělá si kolečko po Českém ráji 30 km tam, stejně tak zpět .Fakt mu to závidím, protože zná tak krásné kouty přírody,kam se běžný turista ani nedostane.Na pěkném místě s vyhlídkou rozbalí svačinku, vytáhne lahváče , pobude, pokouká a navečer zpět domů za babičkou. Ta jen kroutí hlavou a celá netrpělivá vyhlíží :-) O vyjíždkách se stejně starým kamarádem do vojenských prostorů k České Lípě se ani nezminuji.Navíc v noci pod širákem je to vážně dobrodružné.A to probuzení ráno, když zjistíte, jste nocovali pod suchými břízami, kterými celou noc vítr lomcoval.Prostě taťka je správný dobrodruh a myslím, že jsem hodně té divoké krve zdědila po něm.Kdo mě zná ví jak jsem jako mladé třeštidlo cestovala po světě, bez očkovaní,beze strachu a vždycky s neuvěřitelnou klikou.Teď už jsem maminka od rodiny a jediné po čem toužím, je aby nám děda stihl ukázat co nejvíce těch krásných zastrčených míst :-)

Detektoring

26. dubna 2013 v 23:35 | yourcandy

Vždycky mě to zajímalo, lákalo a tajně jsem toužila si to přinejmenším vyzkoušet.Chodila jsem na různé servery a se zájmem si pročítala příspěvky.Jenže pořád nebyl čas,hodně práce, malé děti a neustály stres.Letos jsem si řekla, že chci hodně věcí v mém životě změnit.Protože pokud budu neustále u stroje ,schniju zaživa, pod tlakem zakázek, nervozní jako pes,protože moje heslo bylo - v prvé řadě vyhovět všem.Rodině, zákazníkům, přátelům.Ale už to dál nešlo, byla jsem nesnesitelná a nespokojená.Takže určité aktivity jsem omezila, naopak teď budu mít víc času na panenky, na blog, na propagaci svojí práce a taky na sebe.Potřebovala jsem na vzduch a vyčistit si hlavu.Psa nemáme, abych ho x krát denně venčila :-) Poslední kapka byla ,když jsem potkala sousedku z vedlejší ulice, která si myslela, že už tu nebydlím !!! (?) A tak jsem si řekla, že - kdy , když ne teď ? a ten detektor jsem si pořídila.Rodina si klepala na hlavu.Ale protože já jsem vždycky byla neřízená střela,bylo rozhodnuto.Dnes už je to nějaký pátek a rodina chodí se mnou.A myslím, že je to baví, děti určitě :-) Ty jsou přímo nadšené, je to pro ně dobrodružství.

A chodit sama je taky prima.Jednou týdně po ránu vypadnout do přírody ,projít se, najít nějaké mince, drobnosti, blbosti a s vyčistěnou hlavou se navrátit osvěžená a rozradostněná z procházky a nálezů -to je pravé blaho.Před obědem kafíčko na zahradě a do večera ještě stihnu práce....Tohle courání mi opravdu chybělo.Jako ditě jsem vyrůstala pár kilometrů od Českého ráje, s tátou a dědou neustále na rybách, na houbách a tohle je podobné.Je to relax.Já nejsem typ na chození do posilovny, skupinové cvičení ala aerobik, běhání kolem Labe ..jsem samotářské povahy a tohle mi vyhovuje a zároveň splnuje i touhu po adrenalinu.Detektoringu se věnují i ženy, není to jen mužský koníček.Vůbec nejde o to něco najít , nečekám žádný poklad.

Poklad je , že jsem konečně našla takovou pohodu a ujasnila si priority.

Co si o tomto koníčku myslíte Vy ? Hlasujte v anketě v komentářích pod článkem.

LOV JE CENNĚJŠÍ NEŽ KOŘIST.

Já a můj malý hledač.

Bajka mojí dcery

21. dubna 2013 v 21:36 | yourcandy

Myška a kobyla na výletě


Dnes jsme se s manželem opravdu pobavili, když nám Denča ( žákyně 3.C) přinesla ukázat domácí úkol z Českého jazyka - měli napsat povídku, která obsahuje vyjmenovaná slova. Tak se chci o tu legraci podělit :-)


Přáníčko :-)

20. ledna 2013 v 21:32 | yourcandy
Sice trochu se zpožděním,ale zato upřímně :-)
bych chtěla popřát všem čtenářům blogu,aby jim rok 2013 přinesl samé hezké věci .Hodně štěstí, lásky,radosti, pevné zdraví a úspěch jak v práci, tak i soukromém životě.


Rok 2012 byl pro mě jako jízda na horské dráze,přinesl hodně dobrého,ale taky hodně nervů,tak se těším ,že letos
to bude klidnější.

Děkuji všem za milé mailíky a podporu :-)
*********
Jana

Nové oblečky na Barbie

10. listopadu 2012 v 22:11 | yourcandy
Tak ještě pořád vkládám oblečky do eshopu, vůbec nevím jestli to stihnu ještě dnes.

Těšíte se ?Výlet do skanzenu Přerov nad Labem

12. září 2012 v 12:30 | yourcandy


Konec prázdnin, pomalu začíná babí léto a pár slunečných dní na rozloučenou.Tak proč je nevyužít ? Bylo krásné nedělní dopoledne a tak jsme s dětmi jeli na výlet. No nebylo to daleko, skanzen v Přerově máme totiž kousíček od nás, asi 8 minut autem. A nebyli jsme tam poprvé. Pro mě to byla už asi 6/7 návštěva ? Přesto je to pokaždé moc milá prohlídka a procházka mezi domečky.Je jich tam asi 18 a k tomu další zastaveníčka u studní, včelínů, soch a zvoniček. Chaloupky jsou skvěle zařízené do detailů, nechybí ani figuríny, které jsou nastylizované do tradičního selského života.

Jak na klikací ikonku ?

2. září 2012 v 23:19 | yourcandy
Začátek září ,a přede mnou je spoustu práce a zakázek.Fotky a informace budou kvapem přibývat . A já bych chtěla trochu zpřehlednit a upravit blog.K tomu bych potřebovala vytvořit několik klikacích ikonek (z mých vlastních fotek) do volitelného horního boxu- vedle sebe.Bohužel se mi to nedaří.Tak jsem se rozhodla zeptat ostatních blogerů: jak na to ?

Prosím polopaticky :-)))) Za každou radu děkuji.

A ještě jedna věc..Od té doby co bloguji, se hodně věcí změnilo a nejraději bych odstranila moje staré články z roku 2008 apd..stále ještě váhám....mám to nechat jako úsměvnou vzpomínku na začátky blogu, nebo nechat jen to důležité a zbavit se starého balastu ?


Jako forek dobrý :-)

23. srpna 2012 v 18:49 | yourcandy

Kovářova kobyla a ševcova žena chodí bosa...


tak tohle přísloví na mě docela padne :-) Jak jinak si vysvětlit, že ušití nových potahů na židle do dílny, jsem odkládala už od jara.Prostě jsem vždycky měla něco důležitějšího a pořád honila jiné zakázky.Dneska na to došlo.Hurááá ! To se mi bude pracovat.

Tak si plavu v bazénu a rozplývám se, že už jsem udělala ty potahy a říkám manželovi : "Představ si , že tu původní látku na ty potahy jsem někam založila,ale našla jsem jinou- lepší ! Byla to nějaká sukně,moc se mi barevně hodila. Ani nevím ,kde se tu vzala..asi mi ji někdo přinesl na rozstříhání ? "

Ota dostal záchvat smíchu: "Jen , aby nepřišla nějaká zákaznice a neřekla ti : paní Edrová, vy máte stejné potahy jako já mám sukni - tu co jsem si k Vám dala zkrátit...."

Tak při této představě, jsem se trochu orosila.
Ne ,opravdu, to ničí nebylo !!! Přísahám !Nemá někdo u mě sukni na zkrácení ?

************************************************

Návštěva v muzeu panenek a medvídků Troskovice

10. srpna 2012 v 22:59 | yourcandy

Miluji Český ráj a ,aby ne ! Z Jičínska pocházím a vždy se tam zase ráda vracím. Deniska byla na táboře, manžel pracovně věčně pryč a tak jsme s Románkem vyrazily k babičce a dědovi na prázdniny.A já letos poprvé jako řidička..takže jsme pořád někde výletovaly...abych to zkrátila..cestou necestou Českým rájem jsme úplnou náhodou potkaly ve vesničce Troskovice moc zajímavé muzeum.Muzeum panenek a medvídků. To jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít !!! Čekala jsem všechno možné..to víte zapadlá vesnička..,ale co následovalo, mi vyrazilo dech. Muzeum na vysoké úrovni, vkusně nainstalované, načinčané...hned několik místností s užasnými exponáty.Člověk nevěděl kam koukat a jít dříve.Panenky starožitné, zajímavé, moderní, raritky.Pastva pro oči.Neustále jsme se vracely a znovu a znovu prohlížely vystavené kousky.Byla to nádhera.Všem doporučuji. Hlavně si udělejte čas, protože se Vám nebude chtít odejít :-))) Můžete tu také narazit na obří fotografii v životní velikosti, kde je Karel Gott s Ivanou a u nich dvě kopiie v životní velikosti jejich dcerky Charlotky...to už na mě bylo trochu moc..navíc si Charlotka nebyla moc podobná, měla nějak velkou hlavu :-))) Bohužel se v muzeu nesmí fotografovat.Tak mám fotky pouze z první místnosti, kde jsou nainstalovány panenky REBORN. Tyto panenky jsou vlastně sami o sobě uměleckými kousky a originály - do nejmenších detailů napodobují miminka. Vlásky jsou pravé, mají prosvítající žilky, nehtíčky..unudlené nosíky :-))) Já jsem je viděla takto naživo poprvé a mám z nich celkem smíšené pocity,ale líbí se mi. Jen jsou trošku strašidelné...asi jako mrtvolky.Jsou to prostě zvláštní panenky.Klobouk dolů před precizním vypracováním, panenky jsou jako živé..tak detailně udělané, že je to k neuvěření.Často jsou vyráběné podle fotek skutečných dětí.....a taky je občas některé sběratelky jako skutečné děti opečovávají.Vozí je v kočárcích na veřejnosti , rozmazlují je a starají se o ně jako o skutečná nemluvňata. Ráda bych se dozvěděla o panenkách Reborn trochu více..líbí se Vám...sbíráte je ....máte s nimi nějakou zkušenost ? Tak pojďte nakouknout :


... miminko je jako živé ...

Lehký jablkový dezert

6. srpna 2012 v 19:50 | yourcandy

Lehký jablkový dezert

3/4 kg očištených oloupaných jablíček, nakrájených na čtvrtky +2 sklenice vody
15 dkg cukru
2 vanilkové pudinky v prášku + 2 sklenice vody
1 vanilkový cukr
trochu skořice
piškoty
šlehačka na zdobení


Jablka s cukrem a 2 sklenicemi vody rozvaříme.Trvá to asi 20 ? minut.Do jablek nalejeme pudinkový prášek rozmíchaný ve 2 sklenicích vody.Přidáme vanilkový cukr a podle chuti skořici.Vaříme dokud nám směs nezhoustne.Mezitím si suchou formu vyložíme piškoty.A vrstvíme: piškoty,jablkový rozvar, piškoty, nahoru zase jablkový rozvar.Necháme v ledničce ztuhnout a nakonec polijeme čokoládou (čokoláda na vaření + máslo nebo Hera)
Vychlazený dort zdobíme šlehačkou a skořicí.Je to obrovská dobrota a jeden kousek nikdy nestačí.Lehoučký zákusek
, minimum námahy :-DNa tento recept, který máme v rodině už roky, jsem si vzpoměla ,když jsem potřebovala zpracovat velký košík letních jablíček a štrůdl se nám už přejedl.Dort má přezdívku "lopatový" a to od té doby, kdy ho má sestra nesla na stůl a sjel jí z podnosu na zem a skončil tedy " na lopatě " a bylo po dortu :-D

Normálně na blog recepty nedávám, (asi se to mezi oblečky moc nehodí ?),ale moc mě potěšila reakce Dominikíska
na webu blog.cz jak smažila koblížky podle mě .Tak tady je další inspirace holky :-)

Nominace na blog.cz- hobby

6. srpna 2012 v 12:21 | yourcandy
..to se tak jednou ráno probudíte...nálada nic moc, všechno vidíte černě...Etnikum Vám totiž včera zapálilo zahradní domek u lesa a ten lehl popelem navzdory 3 hasickým sborům, naštěstí les odolal...a etnikum se možná beztrestně chichotalo z dálky.....navíc ta alergie na nohou neustupuje, ale když už Vás už ta neznámá potvora kousla, tak ty antibiotika prostě dobrat musíte..., práce se kupí (stihnu vůbec dneska tu poštu ?) a venku je zase takové zatracené vedro, nedá se ani dýchat...vybitý telefon se na mě mračí a nálada je pod psa...Kontrola pošty a jde se makat....NEJDE !!! VALÍM OČI a skáču radostí.Můj blog je v nominaci Blog roku 2012 v kategorii hobby...!!! Není to najednou báječný den ? :-) Raduji se , můj synek nechápe, proč máma tak blázní ! :-) ...a už jen ta nominace je pro mě výhra, protože přihlášených blogů bylo v této kategorii 202, wow a to je tedy konkurence :-)

Možná se mi na chvíli zvýší návštěvnost a tak prosím budte shovívaví. Nehledejte u mě super design stránek, protože já jako antitalent na všechny věci technického rázu -koukám jako z Marsu (hmm, rýmuje se to :-)))...., jsem ráda, že mám co mám a svoje vypiplané blogí batole se bojím svěřit někomu jinému, kdo by mi třeba pomohl...Pokud Vás nezajímá šití, oblečky, panenky, asi se tu budete nudit .Berte prosím svojí návštěvu u mě jako pohled do jiného světa.Střípek ze zrcadla lidského snažení,bláznění ,pachtění se a radosti ze života :-D

Když můj blog bude vybraný (nějakou náhodou či zásahem vyšší moci ) z dalších 4 blogů v kategorii hobby, postupuji mezi 15 vybraných blogů - blog roku 2012.Pokud máte chuť mě podpořit, tady je odkaz a za každý hlas děkuji.
A tak Vám přeji hezký den , navzdory nástrahám všem :-)

Už mám 5 šicí stroj a opravdu jsem se nezbláznila !!!

27. června 2012 v 18:05 | yourcandy

Posila :-)

Tak Vám představuji mého nového miláčka - )
průmyslový overlock 3 nitný Textima..... pořídila jsem si už 5 šicí stroj....ale věřte nebo ne- žádný mi neleží ladem, střídám všechny.Nacpat ho do dílny bylo umění :-)))) Šije jako po másle, viď Moni ? :-)

Můj vozový park

Minerva - průmyslový stroj, rovné šití, kůže, džínovina 1***
Zetina - klasika, rovné šití, vyšívání, cik/cak
Veronika - overlock . momentálně seřízený na ultra tenký začištovací steh
Janome - coverlock - na krácení triček a úplety
Textima -overlock, začištuje

Můj rozhovor pro : PTÁME SE ?

6. června 2012 v 8:53 | yourcandy


Kdyby to někoho zajímalo, zde je odkaz :-)
********************************************************************************************************************************

Tom měl 18-tiny ! +recept

3. června 2012 v 17:06 | yourcandy

Čas letí jako šílený ! Až to děsí...A ze sousedovic malého Tomíka vyrostl chlap jako hora.Prožili jsme krásné odpoledne na oslavě jeho 18-tin :-)Recept na koblížky

1/4 l mléka
3 lžíce mojonezy
2 žloutky 60gr cukru
špetka soli
250gr hladké mouky
250polohr.mouky
droždí na 500gr těsta
olej na smažení a cukr+ skořice na obalení

Recept je do pekárny-zvolíme program těsto.Z rozváleného těsta vykrajujeme skleničkou a vykrajovátkem na linecké donuty.Ihned smažíme ve friťáku, horké obalíme v cukru se skořicí.Mňam!Dejte si k vietnamcům vyměnit zip !!!

16. května 2012 v 21:22 | yourcandy

Tak mám pro vás chuťovku- takovovou lahůdčičku, bych řekla..

Nedávno se mi dostala do ruky zimní bunda jedné staré neštastné paní...potřebovala vyměnit zip a tak si to donesla k Vietnamcům. Pak brečela....ani se jí nedivím. Pro mě to byl šok !
Šok z toho co někdo může odevzdat za práci.

Nic nemám proti tomuto etniku,ale ševče drž se svého kopyta a když tomu nerozumím, tak do toho nehrabu !!!No poučení pro ty kdo chtějí ušetřit pár korun a nakonec ještě zaplatí za přešití...

Zip na pravé i levé straně je všitý v jiné výšce, takže při zapnutí je jedna strana delší a to o pořádný kus.

Dnes má blog 4.narozeniny

12. února 2012 v 11:52 | yourcandy

.... ano , už je to 4 roky co si vedu svůj o blog o šití na panenky Barbie Usmívající seTak dnes se mi splnil sen ..

7. února 2012 v 0:39 | yourcandy

..jsem plná dojmů a nejspíš ani neusnu :-)
..jenom trochu naznačím a ve středu se můžete těšit na nový článek..

.

Pozná někdo kde jsem byla ?
 
 

Reklama