Krejčovská dílnička pro Barbie a Tonner


ARTSY
Jmenuji se Jana Edrová , jsem z Čelákovic a
moje profese je dámská krejčová.Šítí na panenky je moje velká záliba, která se mi stala i zaměstnáním.Vítám všechny podobně tvořivé lidičky, které uchvátila tato mini moda na panenky ,ale i náhodné zbloudilce, kteří přišli nakouknout do světa panenek.

ESHOP : http://www.oblecky-na-barbie.cz
EMAIL : janaedrova@seznam.cz
TEL. 606499128

ikona

Prodej oblečků zde -eshop

Kreativní koutek

Tříbarevné tvarohové řezy

20. ledna 2013 v 21:50 | yourcandy

Tříbarevné tvarohové řezy

Já moc ráda vařím a peču, tak jsem se rozhodla, že se s Vámi podělím i o nějaký
ten vyzkoušený recept :-)


Vyrábíme pečivo pro panenky

26. května 2012 v 11:04 | yourcandy

Deniska dostala k narozeninám nové nádobíčko pro panenky a tak jsme se dali do vyrábění pečiva pro panenky :






Postup je zcela jednoduchý,materiál levný a je to obrovská zábava :-)

..více v článku...

Jak jsem vyráběla jeleny !

26. září 2011 v 22:03 | yourcandy

Jak jsem vyráběla jeleny !


Začalo to loni.....objevila jsem Jelení šperky od Kamily Písaříkové. http://www.fler.cz/deers-kamila Moc se mi to líbí a tak jsem jsem si za šílený peníze objednala Jelení brož.Sama sebe jsem trápila a dva měsíce ji měla schovanou, abych si jí mohla dát pod stromeček.Tak praštěná jsemÚžasný K broži přibyla čelenka....s růžovým jelenem (a to jsem si dala slib, že už si nebudu kupovat NIC růžového dětinského) Sice už to má moc lidí,ale stejně se mi to líbí.
Navíc je to nápad za milion, ne ?

DIY Čelenka a náramek Burberry

28. května 2011 v 22:06 | yourcandy

DIY Čelenka a náramek Burberry


Už někdy loni jsem si koupila tuhle nádhernou kostku, která mi tolik připomínala styl Burberry. Šila jsem z ní pro Barbie taštičky na vánoční prodej kolekce mých oblečků. A tak jsem se rozhodla, že si z ní vyrobím taky něco pro sebe. Tak jsem zkusila čelenku a náramek. Potřebujete : malou ostrou jehličku, zajímavou látku, nit, nůžky a čelenku nebo starý náramek.A taky trochu trpělivosti :-) jdeme na to...Já začala náramkem....

DIY Náramky barevné

28. května 2011 v 21:58 | yourcandy

DIY Náramky barevné


Moje Deniska (7) dostala od babičky na hraní náramky.Takové ty plastové, dnes už nemoderní a modně nepoužitelné :-) Chvíli si s nimi hrála,ale nakonec jí to přestalo bavit...Teď si představte, že je krásné počasí , děti dovádějí na zahradě..maminka hlídá a listuje Instylem a najednou kuk na mě tyhle úúúžasné Chanel náramky...no přesně můj styl..nádhera.Tak jsem vyhrabala ty Denisčiny a pustila se do výroby...a milé náramky jsem potáhla látkou. Růžový puntík je bavlna, kostička je koupený šikmý proužek z galanterie a džínový se zlatými třpytkami je pozůstatek bundy ze sekáče :-) Zajímavá recyklace, že ? Tak jsem ještě vyhrabala další látku a pustila se do Burberry setu.....najdete v dalším článku..




A s chutí do díla :

Kostým NETOPÝR

13. května 2010 v 9:19 | yourcandy

Kostým NETOPÝR

Naše Deniska jede zítra se školkou na " školku v přírodě " a protože tam děti budou mít karneval, tak se doma výmýšlelo za co Deny půjde.Téma je ve stylu lesa. Jak už jsem psala -Deniska si nehraje s panenkami, nechtěla být vílou ani ničím holčičím a roztomilým :-))) Ona je divoška, miluje Spidermana a podobné létající příšery. Její přání bylo netopýr.Já jí chtěla udělat masku muchomůrky- " čím bych zabila její vlastní osobnost " -jak řekl manžel a ukecali mě na toho netopýra, protože naše Denča opravdu nemůže být statická maska co si hlídá červený klobouk,..ona ráda divočí a lítá a blbne:-) Moc jsem se na to necítila,ale nakonec jsem vypotila tento výtvor :-))))


Dnešní ranní rychlozkouška-ještě bude mít šedivé tepláčky :-) Snad se jí děti nebudou bát :-))

Sněhulky pro Barbie

15. února 2010 v 22:44 | yourcandy

Sněhulky pro Barbie

Další návod na výrobu doplňků - botiček sněhulí máme od Jirky :-) Takže je vidět ,že i muži jsou kreativní a pálí jim to :-))) ! Jirka má panenku Zlatušku,kterou vozí v autě pro štěstí a protože letos je zima přímo krutá,tak i jeho kamarádka na cestách potřebovala pěknou bundičku.Panenku jsem v ruce neměla- šila jsem jen podle dodaných rozměrů, tak přivřete očko :-)No a ,aby modýlek byl komplet,Jirka jí pořídil i botičky :


Milá Janičko,

nedá mi to, musím Ti napsat :-). Musím Ti sdělit, že z té Zlatuščiny bundičky mám stále velkou radost a jsem moc rád, že jsem Tě objevil :-). Bundička je taková jakou jsem si představoval a v té letošní zimě Zlatuška bundičku opravdu užije.

Ještě jsem přemýšlel o nějakých sněhulích pro Zlatušku a jak jsem to nakonec vymyslel a provedl uvidíš na obrázcích. :-) Jednoduše jsem za 25,- Kč koupil u stánku růžové dětské rukavice, dva prsty jsem ustřihl (kupodivu se nepářou :-)), nalepil jsem zespodu podrážku z PVC oboustrannou páskou a teplé sněhule byly na světě. Zlatušce parádně sedly a k Bundičce se krásně hodí. Určitě by to šlo ještě vylepšit (lepší podrážka - třeba vytvarovat z moduritu nebo z nějaké podobné hmoty, nahoře udělat obrubu - třeba bílou jako kožešinku nebo něco podobného), ale já neměl zatím moc času. Barbie mají jiné nožičky, ale třeba pro Kena by se to třeba někomu jako návod hodilo :-).

Hezké zimní dny plné sněhu přeje

Jirka

Botičky jsou skvělé a je to velká inspirace ! Díky Jirko !
Miluji tyhle rychlé a levné vychytávky :-)


****************************************************

Vyrábíme křídla pro Barbie vílu

16. června 2009 v 21:58 | yourcandy

Křídla pro vílu

Slíbila jsem návod na křídla pro vílu,tak tady je :-). Střih na obleček je v sadě střihů č.3
Kdo je zručný , zvládne to i bez střihu.

Šatičky pro Barbie z Labutího jezera

9. ledna 2009 v 19:54 | yourcandy

Přešité šatičky pro Odetu



Jak Kenovi opravit ůčes za 5 minut

14. července 2008 v 15:57 | yourcandy
Asi to mnohé z Vás znáte velmi důvěrně.Koupíte dětem novou hračku a za chvilku je k nepoznání...A holčičky jsou na to obzvášt velké expertky,že ? Nejraději si hrají na kadeřnici a nejednou se stane,že panenku nebo Kena ostříhají...vlásky rozcuchají... něco podobného se stalo našemu Kenovi...byl ostříhaný,rozcuchaný a žádné úpravy mu nedržely, ani lak na vlasy to nespravil...tak jsem se zdravě naštvala, vzala jsem vteřinové lepidlo a vlásky přilepila k hlavě.Nejdříve jsem nalepila spodní vrstvu vlasů k hlavě tak ,aby se zakryla holá místa.Na to jsem opatrně nalepila další vlásky a dávala pozor,aby to nebylo upatlané a vypadalo to přirozeně, můžeme si pomoci špendlíkem a vlasy "nadlehčit".Výsledek předčil mé očekávání a Ken je zase frajer Vlásky drží a jsou upravéné.

Plastická chirurgie

25. dubna 2008 v 10:06 | yourcandy
Na naší kliniku bylo převezeno několik panenek Barbie s těžkými ůrazy zaviněné neznámým způsobem..snad to byla autonehoda nebo pokousání zlým psem nebo dítětem... Amputace chodidel ,ruček byla už na první pohled velmi odstrašující.Chirugové přesto zachránili život třem z nich.Operace to byly náročné a dlouhé.Bylo nutno odstranit poškozené části rukou a nohou a nahradit je končetinami zdravými nebo aspon v lepším stavu. Bohužel jako dárci byly zbývající dvě Barbie,které už svůj boj o život prohrály.Jedna pacientka dostala celé nové tělo a protože bylo postupováno velmi jemně dokonce se nepoškodil ani mechanismus hlavy.Mechanismus ve tvaru kotvy,který je umístěný v hlavičce se dá opatrným kroucením vyndat.Nesmí ovšem prasknout ukotvení hlavičky ,které je v krčku...to už nejde s tím dělat nic jiného než slepit :-( Naštěstí jsme byly šikovné.Další pacientka se podrobila plastice nohou, která dopadla také výborně.Dnes je již zcela zotavená a bez trvalých následků.Poslední Barbie, která byla v nejlepším stavu prodělala jen plastickou operaci rukou.Poškozené části byly zapilovány pilníčkem do hladka.Bohužel bude mít trvalé následky,ale věříme,že kvalitu jejího života to zcela jistě neovlivní :-))))
Na fotografii na pravé straně je vidět mechanismus ve tvaru kotvy k otáčení hlavičky.
Po náročné rehabilitaci navštívily Barbie kadeřnický salon, kde se jich ujal tým odborníků.(já a Deny :-) První fotografie dokumentují v jakém stavu byly vlásky původně.
Následovalo šamponování, dlouhá kůra kondicionérem Loreal.Potom opláchnout a přitom opatrně rozčesávat. Horkým fénem vyfoukat do hladka a vysokého lesku, pomáháme si kartáčem a vlásky češeme ve směru všití vlásků.
Konečky zastřihneme nůžkami....................Nádherné lesklé vlasy :-)
A takhle jsme dokonalé a krásné v nových oblečcích :-)

Renovujeme bazén

15. března 2008 v 16:25 | yourcandy
Tento bazének je koupený z druhé ruky a už má něco za sebou. Deniska byla s námi loni u moře a to ji tak nadchlo,že si hrála jak panenky jezdí k moři. Bazének ani žádné doplnky k tomu neměla,stačilo jí jen kousek modré látky jako moře :-)
Bude mít narozeniny a tak jsem pro ní vymyslela překvapení.Sice mi to trošku déle trvalo, ale konečně vám můžu ukázat výsledek.
Jako první jsem vyrobila pláž....nejlépe se hodí pevná látka pískové barvy. Já použila starou manžestrovou bundu-tedy její části,které jsem sešila k sobě.....na pláž navazuje břeh moře.Ten je ušitý z modrého krepu ... prošitý a namačkaný ,aby bylo vidět "vlny" .Pro větší věrohodnost jsem na něj našila malé mušličky.Dále jsem vyrobila z tmavě hnědé látky skálu...vycpala jsem jí a přišila na okraj modrého krepu.Potom jsem ještě na skále udělala záhyby a přišila,aby držely tvar.Ušila jsem deku a ručník "jakoby" pohozený na pláži. Jsou přišité na pevno,aby je Deniska nepoztrácela a i ůklid byl hotový velmi rychle. Poslední vychytávka je " pískový hrad ".Je to místo , kde si může Shelly a Tomík hrát..není to hrad v pravém slova smyslu...spíš takový kopeček :-) kousek látky našité na pláž a vycpaný do tvaru.Můžeme přišít i malé hračky.
Potom jsem potřebovala nějak vylepšit bazének. Chtěla jsem předejít tomu,že Denča bude chtít bazén plnit opravdovou vodou a všude bude mokro. Ušila jsem jí tedy vodu jenom "jako".Je to vlastně takový malý vatelínem vycpaný polštářek ,který je prošitý do vlnek. Zakryje nehezké dno a zároven vzbudí u dítěte dojem,že je tam voda :-)
Zbývalo už jenom ušit polstrování na lehátko ,plavky, ručníky a Barbie se můžou jít cachtat !
Tohle léhátko není opravdické nafukovací, jak by se mohlo zdát :-) Je ušité ze staré gumové hračky (můžete použít starý prasklý míč nebo barevný šusták) ,vycpané vatelínem a prošité. Návod je jednoduchý..prostě je to jako polštářek. Míry si vezměte podle panenky.
Na fotce je pěkně vidět "voda" v bazénu :-)))))
Poslední tečka jsou kulisy...vzadu za bazénem je vidět obrázek rodina Barbie na pláži.Vyrobila jsem je tak,že jsem vystřihla a na tvrdý papír nalepila fotografie z časopisu..také by jste mohli použít fotky z katalogů cestovních kanceláří s tématem pléže , moře ,palmy...to celé je nalepené na tvrdé papírové kostře stolního kalendáře. Tak proto obrázky krásně stojí :-)
Celá pláž i s doplnky se dá krásně složit a dát do bazénu jako do krabičky a je to velmi skladné a přitom během chvilky zase rozložené :-)
Uffffffffffff.. :-)))) vyčerpávající informace !!! :-) Snad to bude pro někoho inspirací.Deniska to ještě neviděla a já se už nemůžu dočkat až dáreček dostane.

Štendr / věšák na oblečky

15. března 2008 v 15:08 | yourcandy
Ráda bych vám ukázala jakým způsobem lze mít přehledně uklizené oblečky na Barbie.
Tento štendr jsem vyhrála v aukci a strašně se mi líbí, je to fajn nápad.Vyrobit ho určitě zvládne každý kutil. Skládá se ze dvou dřevěných dílů ,které jsou k sobě přivrtány do obráceného písmene T. Mezi nimi je kovová tyčka,která lze vyndat.Tím pádem se stojánek dá snadno rozložit. Velikost 32 cm výška,54 cm šíře.Byla k němu přiložena ramínka, která nějaká šikovná ručka vyrobila z měděného drátu.

Nákup pro Barbie

7. března 2008 v 16:55 | yourcandy
Nákup pro Barbie
Potřebujete: různé mini lahvičky, maličké dřevěné kostky( já jsem sehnala sadu minikostek v obchůdku vše za 39 kč), krabičky,uzávěry od lahviček,barevný papír,létáky (nejlepe Interspar-mají kvalitní papír a malé obrázky ) průsvitnou lepící pásku,nůžky,lepidlo.
Z kostek,krabiček, uzávěrů :
Vystřihneme obrázek a obyčejným lepidlem na papír ho přilepíme na plochu,máme jistotu,že se nám neposune.Ustřihneme proužek průsvitné lepící pásky a přelepíme.
Papírové :
Obrázek nalepíme na barevný papír, vystřihneme a z obou stran přelepíme průsvitnou lepící páskou.
Doporučuji vystřihovat obrázky zboží,které vaše děti důvěrně znají. Vyrábějte v malých velikostech,aby se zbožíčko vešlo do barbie ledničky a tašky.

Babička

14. února 2008 v 13:39 | yourcandy
Proměna celkem zachovalé Steffi v babičku je hotova. Panenku na proměnu jsem vybírala tak ,aby splnovala aspon základní předpoklady k proměně.
Vlásky nesměly být zářivě blondaté,působilo by to velmi nedůvěryhodně. Naštěstí tato panenka byla tak strašně stará,že její vlásky už dávno ztratily lesk a barvu.Stačilo je pouze zkrátit.Volila jsem tuto délku proto,že při kratším sestřihu by jí vlásky odstávaly od hlavy a nedržely by tvar.Stačilo na závěr přelakovat lakem na vlasy.
Další věc ,která je důležitá je obličej panenky.Rozhodně nevolíme panenku s lascivním sexy kukučem a nápadným make-upem. Určitě by z toho panenka babička šla vyrobit,ale spíše to vidím na starou Ivanu Trump než na babičku pro Shelly :-) Vrásky a tmavé linky na obličeji jsem dělala obyčejnou tužkou.Ta se to gumy dobře vpila, tak to vidím i na delší životnost.Zamalovala jsem i panenčiny modré stíny a pusinku přejela žlutou centrofixou,hned jí ta růžová pusinka ztmavla.
Obleček jsem ušila tak,aby se hodil ke staré dámě :-) a ty většinou nosí klasiku...manžestrovou sukní a halenkou jsem snad nic nezkazila.Uvažovala jsemo tom přidat na halenku nějakou brož,ale ,už se mi to zdálo moc přeplácané.Ještě jsem vyštrachala jedny retro brýle a bylo hotovo.
 
 

Reklama