Krejčovská dílnička pro Barbie a Tonner


ARTSY
Jmenuji se Jana Edrová , jsem z Čelákovic a
moje profese je dámská krejčová.Šítí na panenky je moje velká záliba, která se mi stala i zaměstnáním.Vítám všechny podobně tvořivé lidičky, které uchvátila tato mini moda na panenky ,ale i náhodné zbloudilce, kteří přišli nakouknout do světa panenek.

ESHOP : http://www.oblecky-na-barbie.cz
EMAIL : janaedrova@seznam.cz
TEL. 606499128

ikona

Prodej oblečků zde -eshop

Srpen 2012

Jako forek dobrý :-)

23. srpna 2012 v 18:49 | yourcandy |  MŮJ DIÁŘ

Kovářova kobyla a ševcova žena chodí bosa...


tak tohle přísloví na mě docela padne :-) Jak jinak si vysvětlit, že ušití nových potahů na židle do dílny, jsem odkládala už od jara.Prostě jsem vždycky měla něco důležitějšího a pořád honila jiné zakázky.Dneska na to došlo.Hurááá ! To se mi bude pracovat.

Tak si plavu v bazénu a rozplývám se, že už jsem udělala ty potahy a říkám manželovi : "Představ si , že tu původní látku na ty potahy jsem někam založila,ale našla jsem jinou- lepší ! Byla to nějaká sukně,moc se mi barevně hodila. Ani nevím ,kde se tu vzala..asi mi ji někdo přinesl na rozstříhání ? "

Ota dostal záchvat smíchu: "Jen , aby nepřišla nějaká zákaznice a neřekla ti : paní Edrová, vy máte stejné potahy jako já mám sukni - tu co jsem si k Vám dala zkrátit...."

Tak při této představě, jsem se trochu orosila.
Ne ,opravdu, to ničí nebylo !!! Přísahám !Nemá někdo u mě sukni na zkrácení ?

************************************************

Oblečky pro miminko Simba

23. srpna 2012 v 14:12 | yourcandy |  GALERIE OBLEČKŮ

Zakázka pro Martinu :-)


Oblečky pro malou Simba panenku, která měří 12 cm.Je to pro malou holčičku, tak jsem to ušila tak, aby se jí to dobře oblékalo a mohla měnit oblečky.Panenka je chudinka nenávratně poničená v obličeji,ale protože jí používám jako "tělo" tak mi to ani nevadí :-)

Na duhovém tílku je vidět mini nášivka medvídka.Tak to je teď u mě novinka.Medvídky budu našívat na ty úžasné sametové bundičky místo hvězdiček.Mám i růžové a modré a jsou moc roztomilé.
Košile a džíny pro Kena

16. srpna 2012 v 19:14 | yourcandy |  GALERIE OBLEČKŮ

Košile a džíny pro Kena

Tento obleček je pro Lenku Ch., - košile a džíny pro Kena...hmmm to bych nesměla ztratit střih na košili, že...tak jsem to střihla od oka. I ty proužky snad navazují.Předvádí Ken s vousy.Bohužel nebyl čas mu je studenou vodou zase obnovit.Je to docela raritní kousek z Ebay a ozdoba mojí sbírky. Teď jsem vyhrabala z krabice, kde skladuji panenky, pozapomenutou Viktorii Beckham.V té době ještě nebyla tak slavná a jako panenka je přímo ošklivá :-) Tak v nejbližší době rozšíří moji stáj modelek na focení oblečků.


Návštěva v muzeu panenek a medvídků Troskovice

10. srpna 2012 v 22:59 | yourcandy |  MŮJ DIÁŘ

Miluji Český ráj a ,aby ne ! Z Jičínska pocházím a vždy se tam zase ráda vracím. Deniska byla na táboře, manžel pracovně věčně pryč a tak jsme s Románkem vyrazily k babičce a dědovi na prázdniny.A já letos poprvé jako řidička..takže jsme pořád někde výletovaly...abych to zkrátila..cestou necestou Českým rájem jsme úplnou náhodou potkaly ve vesničce Troskovice moc zajímavé muzeum.Muzeum panenek a medvídků. To jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít !!! Čekala jsem všechno možné..to víte zapadlá vesnička..,ale co následovalo, mi vyrazilo dech. Muzeum na vysoké úrovni, vkusně nainstalované, načinčané...hned několik místností s užasnými exponáty.Člověk nevěděl kam koukat a jít dříve.Panenky starožitné, zajímavé, moderní, raritky.Pastva pro oči.Neustále jsme se vracely a znovu a znovu prohlížely vystavené kousky.Byla to nádhera.Všem doporučuji. Hlavně si udělejte čas, protože se Vám nebude chtít odejít :-))) Můžete tu také narazit na obří fotografii v životní velikosti, kde je Karel Gott s Ivanou a u nich dvě kopiie v životní velikosti jejich dcerky Charlotky...to už na mě bylo trochu moc..navíc si Charlotka nebyla moc podobná, měla nějak velkou hlavu :-))) Bohužel se v muzeu nesmí fotografovat.Tak mám fotky pouze z první místnosti, kde jsou nainstalovány panenky REBORN. Tyto panenky jsou vlastně sami o sobě uměleckými kousky a originály - do nejmenších detailů napodobují miminka. Vlásky jsou pravé, mají prosvítající žilky, nehtíčky..unudlené nosíky :-))) Já jsem je viděla takto naživo poprvé a mám z nich celkem smíšené pocity,ale líbí se mi. Jen jsou trošku strašidelné...asi jako mrtvolky.Jsou to prostě zvláštní panenky.Klobouk dolů před precizním vypracováním, panenky jsou jako živé..tak detailně udělané, že je to k neuvěření.Často jsou vyráběné podle fotek skutečných dětí.....a taky je občas některé sběratelky jako skutečné děti opečovávají.Vozí je v kočárcích na veřejnosti , rozmazlují je a starají se o ně jako o skutečná nemluvňata. Ráda bych se dozvěděla o panenkách Reborn trochu více..líbí se Vám...sbíráte je ....máte s nimi nějakou zkušenost ? Tak pojďte nakouknout :


... miminko je jako živé ...


Zelinkavé šaty pro Barbie

10. srpna 2012 v 16:19 | yourcandy |  GALERIE OBLEČKŮ


Zelinkavé šaty pro BarbieJá strašně ráda šiju a fakt mě to baví :-) Hlavně vymýšlet nové modýlky , hrát si s barvami , materiálem.Já prostě miluju modu a tohle je můj způsob seberealizace. v tomhle jsem se našla.Hodně lidí asi obrací oči v sloup- barbíny ?? :-P Jenomže poselství tohoto blogu není jen moje galerie, deníček šití a prezentace mé práce.Setkávám se s tím dnes a denně- malé holky, mamči i babičky mi píší suprové maily, jak se také nadchly pro šití a zkoušejí to a chlubí se svými výrobky .Mají radost ze života, našli svůj koníček a dělají tím radost lidem /dětem kolem sebe.Pokud jsem tomu jen trošičku napomohla svým blogem, jsem na to pyšná .Protože když aspoň pár holčiček místo sezení u počítače, vezme jehlu a niť a něco vyrábí, je to skvělé.Navíc se z toho může stát záliba na celý život a ty panenky můžou být jen rozjezd a začátek k pokročilému šití..a to se v životě fakt hodí....za totáče vyráběla a šila snad každá žena.Určitě si to pamatujete , jak byly naše maminky vynalézavé.
Dnes si každý raději vše koupí nebo nechá udělat.Protože třeba nemá čas, zručnost nebo chuť.
Přitom ten pocit vytvořit si něco sám /sama je k nezaplacení :-)

Lehký jablkový dezert

6. srpna 2012 v 19:50 | yourcandy |  MŮJ DIÁŘ

Lehký jablkový dezert

3/4 kg očištených oloupaných jablíček, nakrájených na čtvrtky +2 sklenice vody
15 dkg cukru
2 vanilkové pudinky v prášku + 2 sklenice vody
1 vanilkový cukr
trochu skořice
piškoty
šlehačka na zdobení


Jablka s cukrem a 2 sklenicemi vody rozvaříme.Trvá to asi 20 ? minut.Do jablek nalejeme pudinkový prášek rozmíchaný ve 2 sklenicích vody.Přidáme vanilkový cukr a podle chuti skořici.Vaříme dokud nám směs nezhoustne.Mezitím si suchou formu vyložíme piškoty.A vrstvíme: piškoty,jablkový rozvar, piškoty, nahoru zase jablkový rozvar.Necháme v ledničce ztuhnout a nakonec polijeme čokoládou (čokoláda na vaření + máslo nebo Hera)
Vychlazený dort zdobíme šlehačkou a skořicí.Je to obrovská dobrota a jeden kousek nikdy nestačí.Lehoučký zákusek
, minimum námahy :-DNa tento recept, který máme v rodině už roky, jsem si vzpoměla ,když jsem potřebovala zpracovat velký košík letních jablíček a štrůdl se nám už přejedl.Dort má přezdívku "lopatový" a to od té doby, kdy ho má sestra nesla na stůl a sjel jí z podnosu na zem a skončil tedy " na lopatě " a bylo po dortu :-D

Normálně na blog recepty nedávám, (asi se to mezi oblečky moc nehodí ?),ale moc mě potěšila reakce Dominikíska
na webu blog.cz jak smažila koblížky podle mě .Tak tady je další inspirace holky :-)

Nominace na blog.cz- hobby

6. srpna 2012 v 12:21 | yourcandy |  MŮJ DIÁŘ
..to se tak jednou ráno probudíte...nálada nic moc, všechno vidíte černě...Etnikum Vám totiž včera zapálilo zahradní domek u lesa a ten lehl popelem navzdory 3 hasickým sborům, naštěstí les odolal...a etnikum se možná beztrestně chichotalo z dálky.....navíc ta alergie na nohou neustupuje, ale když už Vás už ta neznámá potvora kousla, tak ty antibiotika prostě dobrat musíte..., práce se kupí (stihnu vůbec dneska tu poštu ?) a venku je zase takové zatracené vedro, nedá se ani dýchat...vybitý telefon se na mě mračí a nálada je pod psa...Kontrola pošty a jde se makat....NEJDE !!! VALÍM OČI a skáču radostí.Můj blog je v nominaci Blog roku 2012 v kategorii hobby...!!! Není to najednou báječný den ? :-) Raduji se , můj synek nechápe, proč máma tak blázní ! :-) ...a už jen ta nominace je pro mě výhra, protože přihlášených blogů bylo v této kategorii 202, wow a to je tedy konkurence :-)

Možná se mi na chvíli zvýší návštěvnost a tak prosím budte shovívaví. Nehledejte u mě super design stránek, protože já jako antitalent na všechny věci technického rázu -koukám jako z Marsu (hmm, rýmuje se to :-)))...., jsem ráda, že mám co mám a svoje vypiplané blogí batole se bojím svěřit někomu jinému, kdo by mi třeba pomohl...Pokud Vás nezajímá šití, oblečky, panenky, asi se tu budete nudit .Berte prosím svojí návštěvu u mě jako pohled do jiného světa.Střípek ze zrcadla lidského snažení,bláznění ,pachtění se a radosti ze života :-D

Když můj blog bude vybraný (nějakou náhodou či zásahem vyšší moci ) z dalších 4 blogů v kategorii hobby, postupuji mezi 15 vybraných blogů - blog roku 2012.Pokud máte chuť mě podpořit, tady je odkaz a za každý hlas děkuji.
A tak Vám přeji hezký den , navzdory nástrahám všem :-)