Krejčovská dílnička pro Barbie a Tonner


ARTSY
Jmenuji se Jana Edrová , jsem z Čelákovic a
moje profese je dámská krejčová.Šítí na panenky je moje velká záliba, která se mi stala i zaměstnáním.Vítám všechny podobně tvořivé lidičky, které uchvátila tato mini moda na panenky ,ale i náhodné zbloudilce, kteří přišli nakouknout do světa panenek.

ESHOP : http://www.oblecky-na-barbie.cz
EMAIL : janaedrova@seznam.cz
TEL. 606499128

ikona

Prodej oblečků zde -eshop

Březen 2008

Renovujeme bazén

15. března 2008 v 16:25 | yourcandy |  Kreativní koutek
Tento bazének je koupený z druhé ruky a už má něco za sebou. Deniska byla s námi loni u moře a to ji tak nadchlo,že si hrála jak panenky jezdí k moři. Bazének ani žádné doplnky k tomu neměla,stačilo jí jen kousek modré látky jako moře :-)
Bude mít narozeniny a tak jsem pro ní vymyslela překvapení.Sice mi to trošku déle trvalo, ale konečně vám můžu ukázat výsledek.
Jako první jsem vyrobila pláž....nejlépe se hodí pevná látka pískové barvy. Já použila starou manžestrovou bundu-tedy její části,které jsem sešila k sobě.....na pláž navazuje břeh moře.Ten je ušitý z modrého krepu ... prošitý a namačkaný ,aby bylo vidět "vlny" .Pro větší věrohodnost jsem na něj našila malé mušličky.Dále jsem vyrobila z tmavě hnědé látky skálu...vycpala jsem jí a přišila na okraj modrého krepu.Potom jsem ještě na skále udělala záhyby a přišila,aby držely tvar.Ušila jsem deku a ručník "jakoby" pohozený na pláži. Jsou přišité na pevno,aby je Deniska nepoztrácela a i ůklid byl hotový velmi rychle. Poslední vychytávka je " pískový hrad ".Je to místo , kde si může Shelly a Tomík hrát..není to hrad v pravém slova smyslu...spíš takový kopeček :-) kousek látky našité na pláž a vycpaný do tvaru.Můžeme přišít i malé hračky.
Potom jsem potřebovala nějak vylepšit bazének. Chtěla jsem předejít tomu,že Denča bude chtít bazén plnit opravdovou vodou a všude bude mokro. Ušila jsem jí tedy vodu jenom "jako".Je to vlastně takový malý vatelínem vycpaný polštářek ,který je prošitý do vlnek. Zakryje nehezké dno a zároven vzbudí u dítěte dojem,že je tam voda :-)
Zbývalo už jenom ušit polstrování na lehátko ,plavky, ručníky a Barbie se můžou jít cachtat !
Tohle léhátko není opravdické nafukovací, jak by se mohlo zdát :-) Je ušité ze staré gumové hračky (můžete použít starý prasklý míč nebo barevný šusták) ,vycpané vatelínem a prošité. Návod je jednoduchý..prostě je to jako polštářek. Míry si vezměte podle panenky.
Na fotce je pěkně vidět "voda" v bazénu :-)))))
Poslední tečka jsou kulisy...vzadu za bazénem je vidět obrázek rodina Barbie na pláži.Vyrobila jsem je tak,že jsem vystřihla a na tvrdý papír nalepila fotografie z časopisu..také by jste mohli použít fotky z katalogů cestovních kanceláří s tématem pléže , moře ,palmy...to celé je nalepené na tvrdé papírové kostře stolního kalendáře. Tak proto obrázky krásně stojí :-)
Celá pláž i s doplnky se dá krásně složit a dát do bazénu jako do krabičky a je to velmi skladné a přitom během chvilky zase rozložené :-)
Uffffffffffff.. :-)))) vyčerpávající informace !!! :-) Snad to bude pro někoho inspirací.Deniska to ještě neviděla a já se už nemůžu dočkat až dáreček dostane.

Štendr / věšák na oblečky

15. března 2008 v 15:08 | yourcandy |  Kreativní koutek
Ráda bych vám ukázala jakým způsobem lze mít přehledně uklizené oblečky na Barbie.
Tento štendr jsem vyhrála v aukci a strašně se mi líbí, je to fajn nápad.Vyrobit ho určitě zvládne každý kutil. Skládá se ze dvou dřevěných dílů ,které jsou k sobě přivrtány do obráceného písmene T. Mezi nimi je kovová tyčka,která lze vyndat.Tím pádem se stojánek dá snadno rozložit. Velikost 32 cm výška,54 cm šíře.Byla k němu přiložena ramínka, která nějaká šikovná ručka vyrobila z měděného drátu.

Princezny na odpolední svačině

13. března 2008 v 11:38 | yourcandy |  GALERIE OBLEČKŮ
Princezničky mají také svůj nádherný pokojíček-ten je k vidění v rubrice "Ze starého nové ".
Stoleček je typická ukázka jak "zamaskovat " starý stoleček nebo nějakou krabičku,ze které chcete stoleček teprve vyrobit. Ubrus je ušitý ze saténové podšívky-a ta se ráda třepí :-( Proto radím: ihned po nastříhání látku oentlujte.Nejlepe drobným cik/cak stehem.Overlock Vám látku vykousne a roztřepí.

Nákup pro Barbie

7. března 2008 v 16:55 | yourcandy |  Kreativní koutek
Nákup pro Barbie
Potřebujete: různé mini lahvičky, maličké dřevěné kostky( já jsem sehnala sadu minikostek v obchůdku vše za 39 kč), krabičky,uzávěry od lahviček,barevný papír,létáky (nejlepe Interspar-mají kvalitní papír a malé obrázky ) průsvitnou lepící pásku,nůžky,lepidlo.
Z kostek,krabiček, uzávěrů :
Vystřihneme obrázek a obyčejným lepidlem na papír ho přilepíme na plochu,máme jistotu,že se nám neposune.Ustřihneme proužek průsvitné lepící pásky a přelepíme.
Papírové :
Obrázek nalepíme na barevný papír, vystřihneme a z obou stran přelepíme průsvitnou lepící páskou.
Doporučuji vystřihovat obrázky zboží,které vaše děti důvěrně znají. Vyrábějte v malých velikostech,aby se zbožíčko vešlo do barbie ledničky a tašky.